Newhaven Display, Intl. NHD-5.7-320240WF-ETXI#-T
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-5.7-320240WF-ETXI#-T
Description
LCD DISPL TFT 5.7" 320x240 WH+TP
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-5.7-320240WF-ETXI#-T PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-5.7-320240WF-ETXI#-T Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)
  • Viewing Area:118.28mm W x 88.60mm H