Newhaven Display, Intl. NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT
Description
2.4" SUNLGHT READABL TFT 8/16BIT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-FT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
  • Viewing Area:38.32mm W x 50.26mm H