Newhaven Display, Intl. NHD-3.5-320240MF-ATXL#-1
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-3.5-320240MF-ATXL#-1
Description
LCD DISP TFT 3.5" 320X240 B/L
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-3.5-320240MF-ATXL#-1 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-3.5-320240MF-ATXL#-1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
  • Viewing Area:72.88mm W x 55.36mm H