Newhaven Display, Intl. NHD-0.6-6464G
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-0.6-6464G
Description
0.6" FULL COLOR OLED GLASS
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-0.6-6464G PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-0.6-6464G Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:OLED
  • Display Mode:Transflective
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:0.6" (15.24mm)
  • Viewing Area:11.73mm W x 11.73mm H