Newhaven Display, Intl. NHD-4.3-480272MF-ATXI#-T-1
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-4.3-480272MF-ATXI#-T-1
Description
LCD DISPLAY TFT 480X272 TRANS
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-4.3-480272MF-ATXI#-T-1 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-4.3-480272MF-ATXI#-T-1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area:97.70mm W x 55.90mm H