Newhaven Display, Intl. NHD-2.7-12864UCW3
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-2.7-12864UCW3
Description
LCD OLED GRAPHIC 128X64 WHT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-2.7-12864UCW3 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-2.7-12864UCW3 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:OLED - Passive Matrix
  • Display Mode:-
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:2.7" (68.58mm)
  • Viewing Area:66.00mm W x 33.00mm H