Newhaven Display, Intl. NHD-4.3-480800EF-CTXP#-T
Mfr. Part # :
NHD-4.3-480800EF-CTXP#-T
Description
LCD TFT 4.3" 480X800 LED W/TOUCH
DataSheet
NHD-4.3-480800EF-CTXP#-T PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-4.3-480800EF-CTXP#-T Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area:57.36mm W x 94.80mm H