Newhaven Display, Intl. NHD-1.8-128160TF-CTXI#
Mfr. Part # :
NHD-1.8-128160TF-CTXI#
Description
LCD TFT DISPLAY 128X160 1.8"
DataSheet
NHD-1.8-128160TF-CTXI# PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-1.8-128160TF-CTXI# Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:1.8" (45.72mm)
  • Viewing Area:28.03mm W x 35.04mm H