Newhaven Display, Intl. NHD-4.3-480272MF-ATXI#-CTP-1
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-4.3-480272MF-ATXI#-CTP-1
Description
LCD TFT 480X272 4.3" CAP T/S
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-4.3-480272MF-ATXI#-CTP-1 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-4.3-480272MF-ATXI#-CTP-1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Capacitive
  • Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area:96.94mm W x 55.21mm H