Newhaven Display, Intl. NHD-2.4-240320SF-CTXL#-FTN1
Mfr. Part # :
NHD-2.4-240320SF-CTXL#-FTN1
Description
DISPLAY LCD TFT TOUCH 40ZIF
DataSheet
NHD-2.4-240320SF-CTXL#-FTN1 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-2.4-240320SF-CTXL#-FTN1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
  • Viewing Area:38.72mm W x 54.36mm H