Newhaven Display, Intl. NHD-2.4-240320SF-CTXI#-FT1
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-2.4-240320SF-CTXI#-FT1
Description
LCD TFT 2.4" 240X320 40P TCHPNL
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-2.4-240320SF-CTXI#-FT1 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-2.4-240320SF-CTXI#-FT1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
  • Viewing Area:38.72mm W x 54.13mm H