Newhaven Display, Intl. NHD-4.3-480800EF-CTXP#
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-4.3-480800EF-CTXP#
Description
LCD TFT 4.3" 480X800 LED
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-4.3-480800EF-CTXP# PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-4.3-480800EF-CTXP# Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area:56.16mm W x 93.60mm H