Newhaven Display, Intl. NHD-1.1-9696G
Mfr. Part # :
NHD-1.1-9696G
Description
1.1" FULL COLOR OLED GLASS
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-1.1-9696G PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-1.1-9696G Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:OLED
  • Display Mode:Transflective
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:1.1" (27.94mm)
  • Viewing Area:21.85mm W x 21.85mm H