Newhaven Display, Intl. NHD-5.7-320240WFB-ATXI#-1
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-5.7-320240WFB-ATXI#-1
Description
LCD TFT DISPLAY 24BIT RGB
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-5.7-320240WFB-ATXI#-1 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-5.7-320240WFB-ATXI#-1 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)
  • Viewing Area:118.28mm W x 88.60mm H