Newhaven Display, Intl. NHD-1.27-12896ASC3
Mfr. Part # :
NHD-1.27-12896ASC3
Description
1.27" SERIAL COLOR OLED
DataSheet
NHD-1.27-12896ASC3 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-1.27-12896ASC3 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Display Type:OLED - Passive Matrix
  • Display Mode:-
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:1.27" (32.26mm)
  • Viewing Area:26.71mm W x 20.28mm H