Newhaven Display, Intl. NHD-1.69-160128UGC3
Mfr. Part # :
NHD-1.69-160128UGC3
Description
DISPLAY FULL COLOR OLED 1.69"
DataSheet
NHD-1.69-160128UGC3 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-1.69-160128UGC3 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Display Type:OLED - Passive Matrix
  • Display Mode:-
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:1.7" (42.93mm)
  • Viewing Area:35.00mm W x 28.00mm H