Newhaven Display, Intl. NHD-1.27-12896G
Mfr. Part # :
NHD-1.27-12896G
Description
1.27" FULL COLOR OLED GLASS
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-1.27-12896G PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-1.27-12896G Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Display Type:OLED
  • Display Mode:Transflective
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:1.27" (32.26mm)
  • Viewing Area:27.71mm W x 21.28mm H