Newhaven Display, Intl. NHD-4.3-480272EF-ASXV#-CTP
Mfr. Part # :
NHD-4.3-480272EF-ASXV#-CTP
Description
LCD TFT 480X272 HIGH BRIGHT
DataSheet
NHD-4.3-480272EF-ASXV#-CTP PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-4.3-480272EF-ASXV#-CTP Tech Specifications
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Capacitive
  • Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area:95.04mm W x 53.86mm H