Newhaven Display, Intl. NHD-3.5-320240FT-CTXL-CTP
Mfr. Part # :
NHD-3.5-320240FT-CTXL-CTP
Description
3.5" EVE2 TFT STD. MODULE CAP TO
DataSheet
NHD-3.5-320240FT-CTXL-CTP PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-3.5-320240FT-CTXL-CTP Tech Specifications
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Capacitive
  • Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
  • Viewing Area:70.68mm W x 53.16mm H