Newhaven Display, Intl. NHD-2.4-240320CF-CSXN#-F
Mfr. Part # :
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-F
Description
2.4" SUNLGHT READABL TFT 8/16BIT
DataSheet
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-F PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-2.4-240320CF-CSXN#-F Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
  • Viewing Area:36.72mm W x 48.96mm H