Newhaven Display, Intl. NHD-3.12-25664UCB2
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-3.12-25664UCB2
Description
LCD OLED GRAPHIC 256 X 64 BLUE
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-3.12-25664UCB2 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-3.12-25664UCB2 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:OLED - Passive Matrix
  • Display Mode:-
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:3.12" (79.25mm)
  • Viewing Area:82.00mm W x 22.00mm H