Newhaven Display, Intl. NHD-3.5-320240MF-ASXV#-CTP
Mfr. Part # :
NHD-3.5-320240MF-ASXV#-CTP
Description
3.5" PREMIUM TFT MVA CAPACITIVE
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
NHD-3.5-320240MF-ASXV#-CTP PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-3.5-320240MF-ASXV#-CTP Tech Specifications
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Capacitive
  • Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
  • Viewing Area:70.68mm W x 53.16mm H