Newhaven Display, Intl. NHD-4.3-480272FT-CTXL-CTP
Mfr. Part # :
NHD-4.3-480272FT-CTXL-CTP
Description
4.3" EVE2 TFT STD. MODULE CAP TO
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
NHD-4.3-480272FT-CTXL-CTP PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-4.3-480272FT-CTXL-CTP Tech Specifications
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Capacitive
  • Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area:95.44mm W x 54.20mm H