Newhaven Display, Intl. NHD-3.5-320240FT-CTXL-T
Mfr. Part # :
NHD-3.5-320240FT-CTXL-T
Description
3.5" EVE2 TFT STD. MODULE RES TO
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
NHD-3.5-320240FT-CTXL-T PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-3.5-320240FT-CTXL-T Tech Specifications
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
  • Viewing Area:71.82mm W x 55.05mm H