Newhaven Display, Intl. NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP
Description
LCD 4.3"TFT CAP TOUCH SUNL READ
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Capacitive
  • Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area:95.04mm W x 53.86mm H