Newhaven Display, Intl. NHD-1.69-160128G
Mfr. Part # :
NHD-1.69-160128G
Description
1.69" FULL COLOR OLED GLASS
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
NHD-1.69-160128G PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-1.69-160128G Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Display Type:OLED
  • Display Mode:Transflective
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:1.69" (42.93mm)
  • Viewing Area:35.58mm W x 28.86mm H