Newhaven Display, Intl. NHD-4.3-480272MB-ATXL-T
Mfr. Part # :
NHD-4.3-480272MB-ATXL-T
Description
4.3" MOUNTABLE STANDARD TFT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
NHD-4.3-480272MB-ATXL-T PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-4.3-480272MB-ATXL-T Tech Specifications
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area:95.04mm W x 53.86mm H