Newhaven Display, Intl. NHD-1.69-160128ASC3
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-1.69-160128ASC3
Description
1.69" SERIAL COLOR OLED
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
NHD-1.69-160128ASC3 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-1.69-160128ASC3 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Display Type:OLED - Passive Matrix
  • Display Mode:-
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:1.69" (42.93mm)
  • Viewing Area:35.00mm W x 28.00mm H