Newhaven Display, Intl. NHD-3.5-320240MF-ASXV#
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-3.5-320240MF-ASXV#
Description
3.5" PREMIUM TFT MVA
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-3.5-320240MF-ASXV# PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-3.5-320240MF-ASXV# Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
  • Viewing Area:70.08mm W x 52.56mm H