Newhaven Display, Intl. NHD-3.5-320240MB-ATXL-CTP
Mfr. Part # :
NHD-3.5-320240MB-ATXL-CTP
Description
3.5" MOUNTABLE STANDARD TFT
DataSheet
NHD-3.5-320240MB-ATXL-CTP PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-3.5-320240MB-ATXL-CTP Tech Specifications
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Capacitive
  • Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
  • Viewing Area:70.08mm W x 52.56mm H