Newhaven Display, Intl. NHD-10.1-1024600AF-ASXV#
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-10.1-1024600AF-ASXV#
Description
10.1 PREMIUM RBG TFT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-10.1-1024600AF-ASXV# PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-10.1-1024600AF-ASXV# Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:10.1" (256.54mm)
  • Viewing Area:226.42mm W x 128.98mm H