Newhaven Display, Intl. NHD-2.8-240320AF-CSXP-FT
Mfr. Part # :
NHD-2.8-240320AF-CSXP-FT
Description
2.8" IPS TFT WITH RESISTIVE TOUC
DataSheet
NHD-2.8-240320AF-CSXP-FT PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-2.8-240320AF-CSXP-FT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
  • Viewing Area:57.60mm W x 43.20mm H