Newhaven Display, Intl. NHD-2.4-240320CF-BSXV-F
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-2.4-240320CF-BSXV-F
Description
2.4" TFT 240 X 320 SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-2.4-240320CF-BSXV-F PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-2.4-240320CF-BSXV-F Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
  • Viewing Area:48.96mm W x 36.72mm H