Newhaven Display, Intl. NHD-3.5-320240FT-CSXV-CTP
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-3.5-320240FT-CSXV-CTP
Description
3.5" EVE2 TFT PREM. MODULE CAP T
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-3.5-320240FT-CSXV-CTP PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-3.5-320240FT-CSXV-CTP Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Capacitive
  • Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
  • Viewing Area:70.68mm W x 53.16mm H