Newhaven Display, Intl. NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT
Description
DISPLAY LCD TFT TOUCH 8BIT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:1.8" (45.72mm)
  • Viewing Area:30.03mm W x 37.04mm H