Newhaven Display, Intl. NHD-2.23-12832UCW3
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-2.23-12832UCW3
Description
2.23 GRAPHIC WHITE OLED
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-2.23-12832UCW3 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-2.23-12832UCW3 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:OLED - Passive Matrix
  • Display Mode:-
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:2.23" (56.64mm)
  • Viewing Area:60.00mm W x 18.00mm H