Newhaven Display, Intl. NHD-2.8-240320AF-CSXP-F
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-2.8-240320AF-CSXP-F
Description
2.8" IPS TFT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-2.8-240320AF-CSXP-F PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-2.8-240320AF-CSXP-F Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
  • Viewing Area:57.60mm W x 43.20mm H