Newhaven Display, Intl. NHD-2.8-25664UMB3
Mfr. Part # :
NHD-2.8-25664UMB3
Description
OLED GRAPH MULTIFONT BLUE 2.8
DataSheet
NHD-2.8-25664UMB3 PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-2.8-25664UMB3 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:OLED - Passive Matrix
  • Display Mode:-
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
  • Viewing Area:72.00mm W x 20.00mm H