Newhaven Display, Intl. NHD-4.3-800480MB-ASXP-CTP
Mfr. Part # :
NHD-4.3-800480MB-ASXP-CTP
Description
4.3" MOUNTABLE IPS TFT W/CAP TOU
DataSheet
NHD-4.3-800480MB-ASXP-CTP PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-4.3-800480MB-ASXP-CTP Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Capacitive
  • Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area:95.04mm W x 53.86mm H