Newhaven Display, Intl. NHD-1.8-128160EF-CSXN#-F
Mfr. Part # :
NHD-1.8-128160EF-CSXN#-F
Description
1.8" SUNLIGHT READABLE TFT
DataSheet
NHD-1.8-128160EF-CSXN#-F PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-1.8-128160EF-CSXN#-F Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:1.8" (45.72mm)
  • Viewing Area:28.03mm W x 35.04mm H