Amulet Technologies, LLC. AM043NBG01
Manufacturer :
Amulet Technologies, LLC.
Mfr. Part # :
AM043NBG01
Description
LCD TFT 4.3"
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AM043NBG01 PDF
Price is not available, please RFQ
AM043NBG01 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
  • Display Mode:-
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
  • Viewing Area:95.04mm W x 53.86mm H