Carlo Gavazzi RSE4812-B
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RSE4812-B
Description
SSR MOTOR SOFT START 480V 12A
Catalog
Motor Driver Boards, Modules
DataSheet
RSE4812-B PDF
Price is not available, please RFQ
RSE4812-B Tech Specifications
  • Series:RSE
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Module
  • Motor Type:AC Motor
  • Control / Drive Type:Soft Start / Stop
  • Number of Motors:1
  • Voltage - Load:277/480V
  • Current - Output:12A
  • Wattage - Load:-
  • Voltage - Supply:24 ~ 110VAC/DC, 110 ~ 480VAC
  • Interface:-
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Operating Temperature:-20°C ~ 50°C