Carlo Gavazzi RSGD6012GGVD210
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RSGD6012GGVD210
Description
2PH S/ST 220-600V 12A I/P + O/L
Catalog
Motor Driver Boards, Modules
DataSheet
RSGD6012GGVD210 PDF
Price is not available, please RFQ
RSGD6012GGVD210 Tech Specifications
  • Series:RSGD
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Module
  • Motor Type:AC Motor
  • Control / Drive Type:Soft Start / Stop
  • Number of Motors:1
  • Voltage - Load:220 ~ 600V
  • Current - Output:12A
  • Wattage - Load:-
  • Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
  • Interface:RS-485
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Operating Temperature:-20°C ~ 60°C