Carlo Gavazzi RSWT4016E0V10
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RSWT4016E0V10
Description
3PH SSR 220-400V 16A I/P+O/L
Catalog
Motor Driver Boards, Modules
DataSheet
RSWT4016E0V10 PDF
Price is not available, please RFQ
RSWT4016E0V10 Tech Specifications
  • Series:RSWT
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Module
  • Motor Type:AC Motor
  • Control / Drive Type:Soft Start / Stop
  • Number of Motors:1
  • Voltage - Load:220 ~ 400V
  • Current - Output:16A
  • Wattage - Load:-
  • Voltage - Supply:220 ~ 400VAC
  • Interface:-
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Operating Temperature:-20°C ~ 60°C