Carlo Gavazzi RGTS24120GV00
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
RGTS24120GV00
Description
SOFT STRT 12A 100-240VAC
Catalog
Motor Driver Boards, Modules
DataSheet
RGTS24120GV00 PDF
Price is not available, please RFQ
RGTS24120GV00 Tech Specifications
  • Series:RGTS
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Module
  • Motor Type:AC Motor
  • Control / Drive Type:Soft Start / Stop
  • Number of Motors:1
  • Voltage - Load:110 ~ 240V
  • Current - Output:12A
  • Wattage - Load:1.1 kW
  • Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
  • Interface:-
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Operating Temperature:-40°C ~ 60°C