FERROXCUBE UR42/21/12-3C81
Manufacturer :
FERROXCUBE
Mfr. Part # :
UR42/21/12-3C81
Description
CORES
Catalog
Ferrite Cores
DataSheet
UR42/21/12-3C81 PDF
Price is not available, please RFQ
UR42/21/12-3C81 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Core Type:UR
  • Supplier Device Package:-
  • Material:-
  • Diameter:-
  • Inductance Factor (Al):-
  • Tolerance:-
  • Gap:-
  • Effective Permeability (µe):-
  • Initial Permeability (µi):-
  • Core Factor (ΣI/A) mm-1:-
  • Effective Length (le) mm:-
  • Effective Area (Ae) mm²:-
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm²:-
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm³:-
  • Finish:Uncoated
  • Height:21.00mm
  • Length:42.00mm
  • Width:12.00mm