FERROXCUBE PQ35/20-3F36
Manufacturer :
FERROXCUBE
Mfr. Part # :
PQ35/20-3F36
Description
FERRITE CORE 2PC SET
Catalog
Ferrite Cores
DataSheet
PQ35/20-3F36 PDF
Price is not available, please RFQ
PQ35/20-3F36 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Core Type:PQ
  • Supplier Device Package:PQ 35 x 20
  • Material:3F36
  • Diameter:-
  • Inductance Factor (Al):-
  • Tolerance:-
  • Gap:-
  • Effective Permeability (µe):-
  • Initial Permeability (µi):-
  • Core Factor (ΣI/A) mm-1:-
  • Effective Length (le) mm:-
  • Effective Area (Ae) mm²:-
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm²:-
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm³:-
  • Finish:Uncoated
  • Height:20.00mm
  • Length:36.10mm
  • Width:26.00mm