FERROXCUBE E64/10/50-3C95
Manufacturer :
FERROXCUBE
Mfr. Part # :
E64/10/50-3C95
Description
FERRITE CORE
Catalog
Ferrite Cores
DataSheet
E64/10/50-3C95 PDF
Price is not available, please RFQ
E64/10/50-3C95 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Core Type:E
  • Supplier Device Package:E 64 x 10 x 50
  • Material:3C95
  • Diameter:-
  • Inductance Factor (Al):-
  • Tolerance:-
  • Gap:-
  • Effective Permeability (µe):-
  • Initial Permeability (µi):-
  • Core Factor (ΣI/A) mm-1:-
  • Effective Length (le) mm:-
  • Effective Area (Ae) mm²:-
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm²:-
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm³:-
  • Finish:Uncoated
  • Height:10.20mm
  • Length:64.00mm
  • Width:50.80mm