TDK EPCOS B65839A0200C045
Manufacturer :
TDK EPCOS
Mfr. Part # :
B65839A0200C045
Description
FERRITE CORE EP 200NH N45 2PCS
Catalog
Ferrite Cores
DataSheet
B65839A0200C045 PDF
Price is not available, please RFQ
B65839A0200C045 Tech Specifications
  • Series:B65839
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Core Type:EP
  • Supplier Device Package:EP 7
  • Material:N45
  • Diameter:-
  • Inductance Factor (Al):200 nH
  • Tolerance:±6%
  • Gap:Gapped
  • Effective Permeability (µe):243
  • Initial Permeability (µi):3800
  • Core Factor (ΣI/A) mm-1:1.52
  • Effective Length (le) mm:15.7
  • Effective Area (Ae) mm²:10.3
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm²:8.5
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm³:162
  • Finish:Uncoated
  • Height:3.75mm
  • Length:9.40mm
  • Width:6.50mm