IR (Infineon Technologies) TLE4274V10NKSA1
Mfr. Part # :
TLE4274V10NKSA1
Description
IC REG LINEAR 10V 400MA TO220-3
DataSheet
TLE4274V10NKSA1 PDF
Price is not available, please RFQ
TLE4274V10NKSA1 Tech Specifications
  • Series:Automotive, AEC-Q100, OPTIREG™
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • Number of Regulators:1
  • Voltage - Input (Max):40V
  • Voltage - Output (Min/Fixed):10V
  • Voltage - Output (Max):-
  • Voltage Dropout (Max):0.5V @ 250mA
  • Current - Output:400mA
  • Current - Quiescent (Iq):220 µA
  • Current - Supply (Max):30 mA
  • PSRR:60dB (100Hz)
  • Control Features:-
  • Protection Features:Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
  • Operating Temperature:-40°C ~ 150°C